Byli jsme na Blešáku na vzduchu

V sobotu 30. dubna jsme se tradičně zapojili do Blešáku na vzduchu. Je to příjemná, komunitní akce, kterou pořádají dobrovolníci z Kolína a konal se už po devatenácté.

Na blešáku prodejci, z řad běžných Kolíňáků, prodávají a nakupují nejen použité věci, ale pravidelně se účastní také různí lokální tvůrci se svým zbožím: přírodní kosmetikou, šitými čepičkami, hračkami, háčkovanými dekami, ručně vyráběnými mýdly, svíčkami, šperky atd. 

Zváni jsou i místní umělci – a tak jsme tentokrát mohli vidět nejen plakáty Lucie Vysloužilové, ale také fotografie galeristy Borise Fízera.KidzTown tu už poněkolikáté prezentoval svou službu mateřského centra a zajišťoval dětský koutek.

V souladu s myšlenkami místního blešáku děti v naší dílničce vyráběly hračky formou recyklace materiálů – veselé chobotničky z rolek od toaletního papíru a žížalky z lichých ponožek a užily si u toho spoustu legrace.

Opět se spolu s námi zúčastnili i dobrovolníci ze sboru Církve Kolín, kteří nabízeli kvalitní kávu ze své “mobilní kavárny”. Výtěžek z prodeje ve výši 7 000 Kč poputuje Nadačnímu fondu Nehemia CZ na pomoc hladovějícím dětem v Severní Koreji.