Fešárna

Čtvrtá Fešárna: Březen 2024

Čtvrtý charitativní second-hand event Fešárna se konal v pátek 15. 3. 2024 od 15 do 20 hodin.

Tentokrát se nám prodejem super kousků použitého i nového oblečení, bot a doplňků podařilo získat výnos 42 563 korun. Tuto Fešárnu laskavě podporuje Nadace Divoké husy, která výtěžek z této akce dokonce zdvojnásobí.

Je to skvělé, protože tato Fešárna pomůže budování nové půjčovny hraček a pomůcek pro děti s postižením, speciálními potřebami a ty, které v některých ohledech potřebují podpořit vývoj.

Oživením této Fešárny byla Happy hour, kde se prodávalo vše za 20 korun, Vintage koutek a VIP koutek se značkovým zbožím.

Sledujte nás na Facebooku KidzTown nebo na vlastním Instagramu @fesarna.kolin, ať neminete příští termín.

Zde si můžete přečíst, jak bude vypadat půjčovna, podívat se na video, zjistit kolik kusů oblečení se na Fešárně prodalo a co obnáší takovou akci připravit:

Třetí Fešárna: Březen 2023

Charitativní second-hand event Fešárna: Bazar s výtěžkem na dobrou věc, super ceny, koutek s VIP kousky, káva, výtečné občerstvení, pokec, hudba, pohoda…

pátek 24. března 16 – 19:00

sobota 25. března 10 – 14:00

Výtěžek z další Fešárny šel na programy pro děti v Mateřském centru Kolín, v rámci Diakonie Apoštolské církve.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do organizace a přípravy. Děkujeme městu Kolín a Středočeskému kraji za podporu našeho mateřského centra.

 

Máte dotazy? Kontaktujte Elišku Moldanovou, která spolu s dalšími dobrovolníky Fešárnu pro KidzTown organizuje – [email protected], tel. 739 600 117.

Děkujeme městu Kolín a Středočeskému kraji za podporu našeho mateřského centra.

Druhá Fešárna | listopad 2022:

4. – 5. listopadu 2022 se konala v Kolíně druhá Fešárna. 

Charitativní fashion bazar vynesl 13 288 Kč a prodalo se 100 – 150 kusů. Bylo možné pořídit krásné kousky za pár korun a podpořit tím dobrou věc.

Nově jsme měli otevřený i VIP koutek, kde bylo možné nalézt značky jako Calvin Klein, Desigual, Gant a mnoho dalších. Výtěžek pomůže našemu středisku Mateřské centrum KidzTown v Kolíně.

Svoboda.info: www.svoboda.info/zpravy/kolin/druhy-charitativni-secondhand-fesarna-se-kona-v-patek-a-sobotu

První Fešárna | březen 2022:

V sobotu 19. března se v Mateřském centru KidzTown v Kolíně konala charitativní secondhandová akce Fešárna. Podobu akce si organizátoři vzali od Fešárny Sedlčany, kde se koná už od roku 2017: Vybrané pěkné kousky použitého oblečení za nízké ceny, příjemná atmosféra s hudbou, kavárnou a dobrotami… To vše s výtěžkem na dobrou věc.

“Prodalo se 140 kusů oblečení a doplňků a  celkem se vybralo 11 195 Kč. To je víc, než jsem napoprvé čekala. Už teď uvažujeme o dalším termínu někdy na podzim,” komentuje výsledek dobrovolnice Eliška Moldanová, v roli hlavní organizátorky.

Výnos Fešárny poputuje kolínskému centru KidzTown. Polovina na výchovně vzdělávací kroužky a koupi Ozobota, který učí prcky programovat a druhá polovina na nově otevřené programy pro maminky s dětmi z Ukrajiny, které nově přišly do Kolína. Stejně jako českým maminkám jim KidzTown začal nabízet bezpečné, laskavé prostředí, vhodné a rozvíjející pro děti pod vedením odborně připraveného personálu.

„Chci poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pro nás Fešárnu zorganizovali. Celkem jich bylo 14 a postarali se jak o přípravu a organizaci, tak o prodávané občerstvení. Moc se mi líbila atmosféra celé akce a věřím, že si do budoucna získá v Kolíně podobnou popularitu jako v jiných městech,“ vyjadřuje s vděkem Miroslava Smetanová, vedoucí KidzTown.

Děkujeme přátelům z Fešárny Sedlčany za inspiraci, rady, zapůjčení názvu a radost být vedle Sedlčan, Příbrami a Roudnice nad Labem čtvrtou Fešárnou v ČR. Díky, Kamčo! Budeme se snažit dostát vašich kvalit 🙂