Zveme vás na další Fešárnu:

Charitativní second-hand event Fešárna: Bazar s výtěžkem na dobrou věc, super ceny, koutek s VIP kousky, káva, výtečné občerstvení, pokec, hudba, pohoda…

pátek 24. března 16 – 19:00

sobota 25. března 10 – 14:00

Více info k programu, novinky a překvapení už brzy!

Výtěžek z další Fešárny půjde na programy pro děti v Mateřském centru Kolín, v rámci Diakonie Apoštolské církve.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se zapojují do organizace a přípravy. Děkujeme městu Kolín a Středočeskému kraji za podporu našeho mateřského centra.

Rádi byste se zapojili? Budeme rádi! Můžete:

1) Věnovat nám cokoliv hezkého do prodeje – oblečení, obuv, doplňky, hračky, knihy, atd. (Věci čisté, funkční, nezničené, nevytahané – takové, které byste si sami koupili)

2) Věnovat nám kus svého času a pomoci v týdnu před akcí s tříděním, žehlením a přípravou.

3) Pomoci během Fešárny svou přítomností a přiložením ruky k dílu.

4) Pomoci po akci – uklízení, třídění věcí, které putují dál. 

Hlaste se u Elišky Moldanové.

Máte dotazy? Kontaktujte Elišku Moldanovou, která spolu s dalšími dobrovolníky Fešárnu pro KidzTown organizuje – [email protected], tel. 739 600 117.

Děkujeme městu Kolín a Středočeskému kraji za podporu našeho mateřského centra.

Druhá Fešárna | listopad 2022:

4. – 5. listopadu 2022 se konala v Kolíně druhá Fešárna. 

Charitativní fashion bazar vynesl 13 288 Kč a prodalo se 100 – 150 kusů. Bylo možné pořídit krásné kousky za pár korun a podpořit tím dobrou věc.

Nově jsme měli otevřený i VIP koutek, kde bylo možné nalézt značky jako Calvin Klein, Desigual, Gant a mnoho dalších. Výtěžek pomůže našemu středisku Mateřské centrum KidzTown v Kolíně.

Svoboda.info: www.svoboda.info/zpravy/kolin/druhy-charitativni-secondhand-fesarna-se-kona-v-patek-a-sobotu

První Fešárna | březen 2022:

V sobotu 19. března se v Mateřském centru KidzTown v Kolíně konala charitativní secondhandová akce Fešárna. Podobu akce si organizátoři vzali od Fešárny Sedlčany, kde se koná už od roku 2017: Vybrané pěkné kousky použitého oblečení za nízké ceny, příjemná atmosféra s hudbou, kavárnou a dobrotami… To vše s výtěžkem na dobrou věc.

“Prodalo se 140 kusů oblečení a doplňků a  celkem se vybralo 11 195 Kč. To je víc, než jsem napoprvé čekala. Už teď uvažujeme o dalším termínu někdy na podzim,” komentuje výsledek dobrovolnice Eliška Moldanová, v roli hlavní organizátorky.

Výnos Fešárny poputuje kolínskému centru KidzTown. Polovina na výchovně vzdělávací kroužky a koupi Ozobota, který učí prcky programovat a druhá polovina na nově otevřené programy pro maminky s dětmi z Ukrajiny, které nově přišly do Kolína. Stejně jako českým maminkám jim KidzTown začal nabízet bezpečné, laskavé prostředí, vhodné a rozvíjející pro děti pod vedením odborně připraveného personálu.

„Chci poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pro nás Fešárnu zorganizovali. Celkem jich bylo 14 a postarali se jak o přípravu a organizaci, tak o prodávané občerstvení. Moc se mi líbila atmosféra celé akce a věřím, že si do budoucna získá v Kolíně podobnou popularitu jako v jiných městech,“ vyjadřuje s vděkem Miroslava Smetanová, vedoucí KidzTown.

Děkujeme přátelům z Fešárny Sedlčany za inspiraci, rady, zapůjčení názvu a radost být vedle Sedlčan, Příbrami a Roudnice nad Labem čtvrtou Fešárnou v ČR. Díky, Kamčo! Budeme se snažit dostát vašich kvalit 🙂