Čtvrtá Fešárna 15. 3. 2024

V pátek 15. března se konala v Kolíně čtvrtá Fešárna. Charitativní second-hand událost, která pro své návštěvníky spojuje výhodný nákup pěkného oblečení, bot a doplňků s možností posedět s přáteli u kávy a něčeho dobrého a celou svou útratou podpořit dobrou věc.

Zhruba 15 dobrovolníků kolem Církve Kolín a Mateřského centra KidzTown věnovalo mnoho svého volného času přípravě akce, jejíž výtěžek pomáhá budovat v KidzTown půjčovnu hraček pro děti s postižením, speciálními potřebami (ADHD, porucha autistického spektra) i pro ty zdravé, které třeba jen potřebují posílit grafomotoriku.

“Celkem Fešárna vynesla 42 563 korun a prodali jsme cca 700 kusů oblečení a hodně naší výborné kávy a občerstvení připraveného dobrovolnicemi. Skvělé je, že Nadace Divoké husy se rozhodla podpořit nás a výtěžek naší akce zdvojnásobit. Pěkné, neprodané zboží jsme navíc darovali do charitního obchodu Proonko, takže se dobře využije i tam,” říká organizátorka Fešárny Eliška Švecová.

“Půjčovna už je ve fázi příprav. Upravili jsme část úložných prostor v našem centru, část hraček už nakoupili a nyní postupujeme do dalších příprav. Speciální hračky jsou dost drahé. Často právě pro rodiny, které jsou už zatížené třeba zdravotním postižením svého dítěte. Pomoci jim alespoň půjčovnou hraček a pomůcek byl můj dlouhodobý sen. Nyní se i díky Fešárně podaří realizovat. Spojují se s námi další lidé Nadační fond Nevzdáme to, který se zaměřuje na rodiny dětí s postižením a jednou týdně u nás bude rodičům k dispozici ke konzultacím výběru hraček a pomůcek a jejich používání. Do projektu se zapojí i studenti místní Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby, kteří nám pomohou s webovou stránkou půjčovny a reklamou. Ochota pomáhat přitahuje k tomuto záměru dobré lidi a já tímto moc děkuji každému z nich,” říká Miroslava Smetanová, vedoucí KidzTown.

Zajímá vás, kdy příště Fešárna bude? Sledujte Instagram Fešárna Kolín a Facebook KidzTown Kolín