Dřevěné hudební nástroje

Naprosto v klidu (rozumněj pod mírným tlakem a tíhou zodpovědnosti), jako součást mého semináře pro dobrovolníky pracující s dětmi,  vznikl nápad – vyrábět s dětmi hudební nástroje. To, že mají všechny použité dílky tvar srdíčka má svůj význam. Je na něm založena lekce pro předškolní děti.

Pokud jen rádi tvoříte, tady je návod:

Pomůcky na hudební nástroj s rolničkou:

Dřevěná vařečka

Zbytky papíru, nebo pěnové gumy

Očička

Chlupaté drátky

1 rolnička

lepidlo

Chrastítko:

Dřevěná lžíce 2 Ks

Obal od kinder vajíčka

Troška rýže

Zbytky papíru, nebo pěnové gumy

Očička

Lepidlo

Pro ty z vás, kteří pracujete s dětmi v nedělní škole jsem napsala menší lekce, při kterých vyrobené pomůcky využijete. Pokud budete mít zájem o balíček (velký hudební nástroj, malý nástroj a lekce) napište na: [email protected].

Postup práce:

Větší nástroj s rolničkou: nejdříve se rozhodneme jaký druh zvířátka, nebo květiny chceme vyrábět. Poté rozdáme dětem vystříhaná srdíčka všemožných barev a velikostí. Dá se koupit také vysekávačka ve tvaru srdce. Starší děti mohou samozřejmě srdíčka vystřihnout samy. Pak necháme děti volně tvořit a pracovat s materiálem nejprve na bílém papíře. Pokud jsou se svým návrhem spokojeni pomůžeme jim ho nalepit na vařečku. Okolo vařečky pak omotáme rolničku a je hotovo.

Chrastítko:

Podobným způsobem ozdobíme dřevěné lžíce. Stačí jednu. Mezi dvě lžíve pak  umístíme obal od kinder vajíčka naplněný do třetiny rýží. Doporučujeme aby obal od kinder vajíčka vlepil mezi dvě lžíce někdo dospělý, aby výrobek dlouho vydržel. Pokud připevňujeme rolničku, tak stačí rolničkou provlést chlupatý drátek a omotat kolem vařečky.

Pokud budete mít zájem o balíček (velký hudební nástroj, malý nástroj a lekce) napište mi : [email protected].