O nás

Mateřské centrum KidzTown vzniklo v Kolíně v roce 2012 jako volnočasový klub věnující se rodinám s dětmi od 0 měsíců do konce školního věku. Je součástí spolku Síť pro rodinu, z.s. a v současné době také jedním ze středisek Diakonie Apoštolské církve. Pořádá aktivity pravidelné a to 3x týdně vždy dopoledne, ale také aktivity ve veřejném prostoru určené pro širokou veřejnost. Našim přáním je, aby centrum sloužilo jako útočiště pro rodiče, kteří vnímají vývojové odlišnosti v chování u svých dětí. Centrum funguje na principu dobrovolnictví a na jeho vedení se z velké části podílí zkušení pedagogové.

Co vám nabízíme:

– příjemné, čisté a dětem uzpůsobené prostředí, nově zrekonstruované v roce 2020

– prostředí vybavené krásnými, kvalitními hračkami a vzdělávacími pomůckami

– pravidelné programy pro děti i zajímavé akce v průběhu roku

– příležitostné semináře, přednášky nebo tvořící workshopy pro rodiče

– bezpečnou socializaci dětí

– půjčovnu hraček a knížek

– laskavý prostor pro rodiče k popovídání, sdílení i zasmání a vypití (mimochodem skvělé!) kávy z naší církevní minikavárny. Kávu odebíráme z pražírny  Father’s coffee v Ostravě https://fathers.cz/?lang=en a věříme, že jde o jednu z nejlepších káv v Kolíně 😉

O historii a fungování KidzTown v Kolíně

KidzTown jsme založili v roce 2012 původně jako dětský klub. Nyní má formu mateřského centra. Zakladatelkou a vedoucí KidzTown je Mirka Smetanová, zkušená lektorka dětských programů, i akcí pro rodiny a celorepubliková vedoucí Odboru dětí Apoštolské církve. Trojnásobná maminka a především milovnice dětí, kterou možná znáte také z jejího dřívějšího působení v Sokole Kolín, kde vedla cvičení pro předškolkové a školkové děti.

KidzTown je samostatným střediskem Diakonie Apoštolské církve. V republikovém sídle Apoštolské církve v Kolíně má také své prostory. 

Mateřskému centru KidzTown pomáhají s provozem Apoštolská církev Kolín, Diakonie Apoštolské církve, Nadační fond Europe Children z USA, Středočeský kraj a s vybavením a jednorázovými programy město Kolín a další partneři. Příjmy získáváme také vlastní činností ze vstupného nebo z prodeje dárkových a dekoračních předmětů, které vyrábíme. S náklady často pomáhají přátelé i rodiče, kteří KidzTown navštěvují. Děkujeme všem našim partnerům!

Pája Berdarová

výborné kafíčko

Jsem zastánce toho, že s úsměvem a dobrou kávou jde všechno líp. I proto je mé kidztownové místo právě v kavárně, kde vám připravím výbornou kávu, podanou vždy s úsměvem.

 

Léňa Zikmundová

veslé zpívání

Těší mě, že můžu být součástí Kidztown týmu, kde mohu hrát písničky na ukulele a předávat své nadšení dál. Jsem ráda za každé setkání, protože tu jsou skvělí lidé (i ti malincí) ve skvělém prostředí a přála bych si, aby rodičovská dovolená nikdy neskončila. 

Barush Orchard Novakova

hravá angličtina  
Navštěvuji Kidztown už nějakou dobu s mojí holčičkou a hrozně se nám v něm zalíbilo!  Ta úžasná atmosféra, pohoda a přátelské prostředí. Jsem moc ráda, že jsem se mohla přidat k suprovému týmu a vypomáhat s angličtinou pro nejmenší.

Mirka Smetanová

asistentka Oskárka

Miluju práci s dětmi, mrňousci a mladší školáci vedou. Ze všech aktivit mám nejraději pohyb, toho není nikdy dost. A ve většině případů je to právě pohyb, který může za naši dobrou náladu. V KidzTownu jsem vedoucí a máme ten nejlepší tým 🙂

 

Kateřina Thun

potravinová pomoc

Kidztown a atmosféra kolem se poměrně rychle stala součástí jak mne, tak i mé rodiny. S dcerou jsme se staly Klubíkovými štangasty a z nahodilého nápadu „zajedeme do Potravinové banky” se pomalu ale jistě stává příjemná povinnost. Miluju výrazy obdarovaných maminek našeho Klubíku a jejich blízkých. Pro mne zachráněná potravina a pro druhé pomoc.

Simona Mlynaříková

laktační poradkyně

Jsem především máma dvou loupežníků. K laktačnímu poradenství jsem se dostala přes vlastní potíže s kojením. Klidnou a pozitivní atmosférou na skupince vyvažuji shon doma a při práci v nemocnici.

Hanka Chocholoušková

    laktační poradkyně a dula

 

Jana Padalková

  fotografka

Jana je profík a za všechny krásné fotky vděčíme právě jí.  A Hned jak se nám podaří vyfotit Janu samotnou doplníme i foto 😀

 

Lucie B.

“Pomáhám dětem objevit sílu svých slov a učitelům rozvíjet jejich potenciál.” Jsem speciální pedagog se zaměřením na logopedii. Jsem učitel, lektor a máma.

Pracuji s dětmi tam, kde cesty jejich vývoje nejsou jednoduché.

Eliška Š.

Kromě organizace Fešárny, která nám mimochodem velmi pomáhá s neplánovanými výdaji je Eliška skvělá spojka při projektech, které pomáhají znevýhodněným dětem.

Lucka F.

Projekt Krabice od bot je naší  každoroční aktivitou. Vyžaduje ovšem mnoho neviditelných příprav, které leží převážně na Lucce. Je skvělým tahounem a parťákem této akce.

Petra D.

Petra je naším externím mimokolínským pracovníkem, která má u nás odpracováno spoustu dobrovolnických, převážně nočních hodin.