Půjčovna hraček

Jsou vaše domácí hračky už okoukané a děti nebaví? Chcete zkusit nové typy hraček, jestli by se vašim dětem líbily, než je pořídíte?

V klubu KidzTown provozujeme půjčovnu hraček. Nabízíme cca 80 hraček a stolních her.

Naše půjčovna není v žádném případě komerční záležitostí. Přejeme si, aby byla pomocí a inspirací zejména rodinám, které k nám dochází, při trávení společného času s dětmi.

Zaměřujeme se především na hračky dřevěné, edukativní, zvukové, a nověi hračky a pomůcky pro děti s PAS. Co u nás nenajdete, jsou hračky elektronické, bojové, ani hry na PC, PSP apod.

Půjčovna hraček funfuje v úterý, středu a čtvrtek, zkrátka vždy, během našich dopoledních programů.  V tuto dobu si hračky můžete zapůjčit a po smluvené době zase vrátit. Uvítáme vaše nápady a návrhy, jaké hračky poptáváte.

Více informací na: [email protected], sms zprávy na tel: 731504356 nebo přes messenger na našem Facebooku.

V naší půjčovně nám jde především o specifický rozvoj dětí v těchto dovednostech:

 • Sluchová stimulace
 • Koordinace oko-ruka
 • Rozeznání velikosti, tvaru, barvy
 • Rozvoj prostorového vnímání
 • Podpora komunikačních dovedností
 • Počítání, poznávání hodin, času
 • Rozvoj motor. schopností, koordinace rukou
 • Vnímání – příčiny a následku
 • Podpora environmentálního myšlení

Pravidla půjčování hraček

 1. Cílem naší půjčovny je nabídnout služby rodinám s děti od narození do cca 10 let.
 2. Hračky smí z půjčovny vyzvednout osoba starší 18 let, po předložení průkazu totožnosti (platí pouze v případě prvního půjčení, pak postačí podpis dospělé osoby).
 3. Hračky vrací do půjčovny ta samá osoba, která si hračky půjčila.
 4. Některé hračky vyžadují baterie. Tyto hračky půjčujeme včetně baterií, prosíme Vás tímto, abyste hračku na baterie vrátili ve stejném stavu, jak jste si ji půjčili. Nevracejte hračky totálně vybité.
 5. Ztrátu a poškození půjčených hraček budeme řešit individuálně. A to zaplacením poměrné části, nebo celkovým odkoupením hračky. Odkupní cena se počítá dle stáří a pořizovací ceny hračky. Doufáme však, že budete zodpovědní a tyto situace budou nastávat minimálně.
 6. U her a stavebnic počítejte s kontrolou dílků, proto hračky vracejte v původním stavu (dodržujte třídění velikosti a barev jednotlivých součástí).
 7. Údržba hraček: Každý je povinen vrátit hračku čistou. Přesto doporučujeme, abyste si hračky z půjčovny před použitím otřeli a pečlivě zkontrolovali, zda jsou pro vaše děti bezpečné a připravené na hraní.
 8. Hry nejsou určeny pro hraní v dětském klubu KidzTown. Výjimkou jsou pouze akce pořádané na propagaci půjčovny.
 9. Hračky a hry používejte výhradně k účelům, pro které byly vyrobeny.
 10. Za bezpečnost při použití jakékoliv hračky a hry z půjčovny odpovídají rodiče.